No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Kumbulla vlen 30 mln euro, por merr pagë sa një futbollist i...

Kumbulla vlen 30 mln euro, por merr pagë sa një futbollist i Superligës!!!

Marash Kumbulla është njëri nga emrat më të përfolur në tregun e futbollit. Futbollisti shqiptar me performancën e tij ka tërhequr vëmendjen e shumë skuadrave në Itali e më gjerë. Kumbulla vlerësohet si xhevahiri i Veronës, klub i cili pas shitjes së futbollistit të Kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani dhe marokenit Sofyan Ambrat, po synon që me çdo kusht ta mbajë atë në skuadër. Vlera e Kumbullës në treg aktualisht është rreth 30 milionë euro, por paga që merr nga Verona është e pabesueshme. Në fakt, paga e futbollistit 20-vjeçar shqiptar është ndër më të voglat në Serie A. Kumbulla fiton vetëm 4 mijë euro në muaj, kjo për faktin se ai është talent i dalë nga ekipet zinxhir dhe nuk kishte mundësi për modifikim të kontratës. Megjithatë, të vetëdijshëm për cilësitë e mëdha të lojtarit Verona tashmë është vënë në lëvizje për të diskutuar me agjentin e lojtarit rinovimin e kontratës me kushte të reja, e cila aktualisht përmbyllet më 2022. Nëse mbetet te Verona pritet që paga e tij të dhjetëfishohet, duke arritur diku 500 mijë euro në vit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kreu i FFK-së ngushëllon Dardanët

Prishtinë, 2 mars, 2021 E nderuara familje e Berat Rexhës! Të nderuar drejtues dhe anëtarë të...

Ndryshon orari i ndeshjes Ballkani – Drenica

Ndeshja e javës së 23-të e Superligës ndërmjet Ballkanit dhe Drenicës, do të zhvillohet ditën e premte, më 5 mars, në orën...

Bartomeu para gjykatës, çështja mund të jetë edhe më serioze

Pasi kaloi natën në stacionin e policisë Les Corts, Josep Maria Bartomeu, ish-presidenti i Barcelonës, u transferua këtë të martë në mëngjes...

Schalke 04 shkarkoi trajnerin e radhës, Mustafi udhëhoqi “revoltën”

Schalke 04 në këtë sezon po përjeton periudhë shumë të vështirë. Ata renditen në vendet e fundit dhe në këtë situatë, që...

Recent Comments