No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Kompanitë e basteve parashikojnë ekipin e ri të Messit

Kompanitë e basteve parashikojnë ekipin e ri të Messit

Presidenti i Barcelona-s, Bartomeu, ka thënë se Messi nuk do të lëvizë. Megjithatë, rinovimi i kontratës nuk ka ardhur akoma dhe klubi katalanas rrezikon ta humbë yllin argjentinas me kosto zero në qershorin e vitit 2021.

Kjo është arsyeja pse kompanitë e basteve nuk e konsiderojnë një marrëzi shitjen e Pleshtit nga ana e Barçës në merkaton e ardhshme dhe kanë parashikuar skuadrat ku mund të përfundojë Leo.

Destinacioni më i mundshëm, me koeficientin 7.50, është Manchester City i Pep Guardiola-s, njeriu që e shpiku Messi-n në rolin e nëntës false dhe ndërtoi rreth tij një ekip legjendar.

Pas Qytetarëve vjen Inter-i, që po kthehet në një zgjidhje gjithnjë dhe më e besueshme: mjafton të mendohet se në pak ditë koeficienti për transferimin e Pleshtit te zikaltër brenda 5 tetorit të ardhshëm, siç ka bërë të ditur Agipronews, ka rënë nga 12 në 9.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Chelsea vazhdon me fitore  në Premierligë

Skuadra e Chelsea po vazhdon më fortë të lartë në Premierligën angleze. Londinezët sonte kanë arritur të shënojnë fitoren...

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Zidane: Nuk përfshihem në punët e gjyqtarëve!

Zinedine Zidane mbajti gjuhën, kur fliste për lojën e diskutueshme dhe, si gjithmonë, ndoqi politikën e tij për të mos folur për arbitrat. Polemikat për...

Recent Comments