No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Icardi: Batistuta, idhulli im!

Icardi: Batistuta, idhulli im!

“Një emocion unik”.

Kështu hapet intervista e shkurtër e dhënë nga Mauro Icardi për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain.

– Cila është origjina e festimi tuaj?

“E kam bërë për herë të parë kur kam shënuar golin tim të parë si profesionist, ka qenë gjesti i parë instinktiv që kam bërë për të dëgjuar tifozët”.

– Përshkruajë Parkun e Princave me një fjalë.

“Është e vështirë, por e vërteta është se ka qenë mbresëlënës që nga momentet e para. Tifozët më kanë pritur shumë mirë. Dhe kjo ndryshon gjithçka. Është e rëndësishme për një lojtar të dëgjojë thirrjet e tifozëve, britmat, këngët. Është mbresëlënëse”.

– Kush të frymëzon?

“Sulmuesi që më pëlqente kur isha i ri ishte Batistuta, sepse ishte një sulmues argjentinas dhe e kam parë gjithmonë si një idhull”.

– Është më e vështirë italishtja apo frëngjishtja?

“Italishten e flas mirë tani, frëngjishtja nuk është e vështirë, por theksi është ndryshe”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments