No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Godet Barcelona, siguron talentin 19-vjeçar

Godet Barcelona, siguron talentin 19-vjeçar

Sao Paulo ka konfirmuar se Barcelona ka ushtruar të drejtën e blerjes për talentin e ri të moshave të ekipit brazilian Gustavo Maia.

Katalanasit e kanë fituar t ë drejtën e blerjes së lojtarit duke paguar 1 milion euro në janar dhe, tani, me 3 milionë e gjsymë të tjerë, kanë siguruar shërbimet e lojtarit.

Maia është një sulmues 19-vjeçar, i cili është dalluar te Sao Paulo që nga 2018-ta (30 gola në 36 ndeshje), por që nuk kishte debutuar akoma në ekipin e parë.

Me ekipin e moshave të klubit brazilian, Gustavo ka fituar në total shtatë tituj, por tani do të fillojë aventurën e madhe te Barcelona.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments