No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Dani Alves me objektiv të madh: Do të fitoj Kupën e Botës

Dani Alves me objektiv të madh: Do të fitoj Kupën e Botës

Mbrojtësi brazilian, Dani Alves, është gjithmonë interesant me fjalët e tij. Ai ka treguar dhe qëllimin e tij të madh për të luajtur në Kupën e Botës Katar 2022. Futbollisti po stërvitet fort dhe pavarësisht moshës së tij tregon se çfarë e motivon më shumë në këtë moment të karrierës së tij.

“Dua të fitoj Kupën e Botës 2022 dhe të mbyll një kapitull me Brazilin. A e dini se çfarë më motivon më shumë? Kur më thonë se nuk vlej sepse jam i vjetër. Do të punoj shumë fort për diçka të tillë”, – tha ai.

Dani Alves po luan në Brazil me ekipin e Sao Paolos si titullar dhe po shënon gola. Veterani është 37 vjeç dhe kërkon të bindë Titen që ta thërrasë në kompeticionin më të rëndësishëm të planetit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments