No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Berat Hyseni: Futbolli i Kosovës që 20 vjet nuk ka pasur një...

Berat Hyseni: Futbolli i Kosovës që 20 vjet nuk ka pasur një lojtar si Blend Baftiu

Ish-sulmuesi kosovar, Berat Hyseni, e ka vlerësuar në maksimum mesfushorin e talentuar të Ballkanit, Blendi Baftiun.

Ish-futbollisti i FC Prishtinës, Tiranës, Teutës së Durrësit dhe disa skuadrave të tjera në Kosovës, vlerëson se Baftiu është mesfushori më cilësor që është aktivizuar në futbollin e Kosovës në vitet e pasluftës.

“Në 20 vite pas luftes në Kosovë, futbolli i lujtur besoj që ska pas një mesfushor si Blend Baftiu, në veqanti ti shenon 18 gola deri në kët faz të kampionatit. Në nivel kaq të lart, me klas te veqant, shpresoj qe shpejt të shohim në ligat e forta Europiane – kënaqsi të shijoj kohen kur Blend Baftiu luan”, ka shkruar Berat Hyseni në rrjetin social Facebook.

Baftiu në këtë edicion i ka realizuar 18 gola.

Ballkani i trajnerit Ismet Munishi ndodhet e dyta më tabelë kur kanë mbetur edhe tri xhiro deri në fund të kampionatit.

Skuadra e drejtuar nga Ismet Munishi ndodhet edhe në finale të Digitalb Kupës së Kosovës ku do të përballet me FC Prishtinën.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Recent Comments