No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Benfica në telashe, presidenti përpara gjyqit për “zhvatje” thuajse 2 mln euro!

Benfica në telashe, presidenti përpara gjyqit për “zhvatje” thuajse 2 mln euro!

Presidenti i Benfica, Luis Filipe Vieira, shoqëria që drejton klubin dhe ai që zotëron stadiumin, janë paditur nga drejtësia portugeze për shmangie nga taksat.

Sipas gazetës sportive “A Bola” dhe e konfirmuar më pas nga disa media portugeze, çështja ka të bëjë me pagesa në vlerë prej 1.8 milion euro në vitin 2018 për një ofrues të shërbimeve IT për punën që nuk u bë kurrë.

Benfica go joint top by beating nine-man Rio Ave

Po ashtu, sipas shtypit lokal, Luis Filipe Vieira u dëgjua nga drejtësia të martën në mëngjes por klubi nuk e ka konfirmuar. Prokurori konfirmoi vetëm ekzistencën e një hetimi të fakteve që mund të përbëjnë një krim të mashtrimit tatimor ndërsa burime nga gjyqësori zbuluan se akuza përfshin një person dhe dy kompani.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Drenica gjunjëzon “Niklin”, Arbëria bindëse ndaj Besës

Skuadra e Drenicës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në garën për mbijetesë në elitë, duke e mundur Feronikelin në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në...

Po shkëlqen me West Ham, Lindgard kërkohet nga Leicester!

Jesee Lingard ishte një nga lojtarët më të kritikuar te Manchester United nga tifozët por huazimi i tij te West Ham tregoi...

Recent Comments