No menu items!
Ballina KRYESORE Baftiu kapë formën dhe forcon pozitën e parë

Baftiu kapë formën dhe forcon pozitën e parë

Blend Baftiu ka “shpërthyer” në ndeshjet e fundit, duke u ngritur sërish në pozitën e parë të listës së top-golashënuesve.

Ylli i Ballkanit me golin ndaj Feronikelit e ka ngritur në 18 numrin e golave sezonal.

Pas tij vijnë Arb Manaj i Trepçës ’89 me 15 gola dhe Ahmed Januzi me 14.

Kësisoj, Baftiu mbetet favorit për epitetin e golashënuesit të sezonit pasi kanë mbetur edhe tri xhiro.

Më poshtë lista e top-shënuesve:

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Llapi zbret Ballkanin nga froni

Llapi ia ka pamundësuar vazhdimin e kryesimit të kampionatit nga Ballkani. Fitorja e të dielës e ka vendosur Dritën në vendin e parë.  Llapi e ka...

Recent Comments