No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ky është orari i ndeshjeve për tri javët e fundit në Superligë

Ky është orari i ndeshjeve për tri javët e fundit në Superligë

Janë publikuar tri xhirot e fundit e Superligës së Kosovës. Në javën e 31-të, të gjitha ndeshjet do të zhvillohen ditën e shtunë nga ora 17:00. E shtunja do të na sjellë shumë ndeshje interesante si për garën për titull ashtu edhe për mbijetesë. Këtë ditë do mund tii shohim dy derbi. Në stadiumin e ‘Qytetit’ në Gjilan, Drita do të jetë nikoqire e Gjilanit, kurse Prishtina e dorëzuar për titull do të jetë në udhëtim në Suharekë ndaj Ballkanit.

Për mbijetesë Trepça ’89 do të ketë punë të vështirë ndaj Llapit. Ndërsa Drenica do të ketë punë më të lehtë ndaj Vushtrrisë, kurse Flamurtari do të përballet ndaj kampionëve në fuqi, Feronikelit.

Orari i xhiros së 31-të në Superligën e Kosovës:

E Shtune 18.07.2020 ora 17.00

Drenica – Vushtrria

Ferizaji – Dukagjini

Trepça ’89 – Llapi

Flamurtari – Feronikeli

Ballkani – Prishtina

Drita – Gjilan.

Xhiro e 32-të do të jetë në mesajvë, ku do ta hap dueli Drita – Drenica të martën me fillim nga ora 17:00.

Kurse të mërkurën do të jetë kryendeshja e kësaj, Gjilani – Ballkani. Në këtë ditë do të zhvillohen edhe katër takime të tjera. Prishtina me rivalin lokal Flamurtarin, Trepça ’89 mysafire e Feronikelit. Llapi vendas i Ferizajit. Kurse Vushtrria do të udhëtoj në Dukagjin.

Të gjitha ndeshjet do të zhvillohen nga ora 17:00.

Java e 32-te

E Marte 21.07 ora 17.00

Drita – Drenica

E Merkure 22.07. ora 17.00

Gjilani – Ballkani

Prishtina – Flamurtari

Feronikeli – Trepça ’89

Llapi – Ferizaji

Dukagjini – Vushtria

Ndërkaq, java e fundit dhe vëndimtarja e Superligës së Kosovës do të jetë ditën e diele ku do të zhvillohen të gjitha takimet me fillim nga ora 17:00.

Lideri i Superligës, Drita do të udhëtoj në Ballkan ku pritet të jetë edhe ndeshja përcaktuese për titullin. Flamurtari do të jetë nikoqir i Gjilanit. Trepça ’89 vendas i Prishtinës. Llapi ndaj Vushtrrisë dhe Drenica ndaj Dukagjinit.

Java e 33-të

E Diele 26.07 ora 17.00

Drenica – Dukagjini

Vushtrria – Llapi

Ferizaji – Feronikeli

Trepça ’89 – Prishtina

Flamurtari – Gjilani

Ballkani – Drita.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Llapi zbret Ballkanin nga froni

Llapi ia ka pamundësuar vazhdimin e kryesimit të kampionatit nga Ballkani. Fitorja e të dielës e ka vendosur Dritën në vendin e parë.  Llapi e ka...

Recent Comments