No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR UEFA e pranon vendimin e CAS-it

UEFA e pranon vendimin e CAS-it

UEFA e ka pranuar vendimin e marrë nga Gjykata e Arbitrazhit për Sport për të zvogëluar sanksionin e vendosur ndaj Manchester Cityt nga organi i pavarur i Kontrollit Financiar të Klubeve të UEFA-s për shkeljet e pretenduara të rregullave të licencimit të UEFA-s për klube dhe rregullave të “Fair Play”.

“UEFA vëren se paneli i CAS zbuloi se nuk kishte prova të mjaftueshme përfundimtare për të mbështetur të gjitha konkluzionet e CFCB në këtë rast specifik dhe se shumë prej shkeljeve të pretenduara u ndaluan me kohë për shkak të periudhës 5 vjeçare të parashikuar në rregulloret e UEFA-s. Gjatë viteve të fundit, “Fair-Fair Play” ka luajtur një rol të rëndësishëm në mbrojtjen e klubeve dhe duke i ndihmuar ato të bëhen financiarisht të qëndrueshme dhe UEFA e ECA të qëndrojnë të përkushtuara ndaj parimeve të tyre. UEFA nuk do të bëjë komente të mëtejshme për këtë çështje”, thuhet në reagimin e UEFA-s.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments