No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Tuchel: Atalanta ekip i fortë dhe shumë ofensiv, e tregoi edhe kundër...

Tuchel: Atalanta ekip i fortë dhe shumë ofensiv, e tregoi edhe kundër Juves

PSG do të përballet me Atalantën në çerekfinalet e Champions League. Në kampin e kampionëve të Francës nuk mungon vlerësimi për skuadrën bergamaske, që po i mahnit të gjithë me stilin e lojës dhe rezultatet pozitive.

Thomas Tuchel analizon këtë sfidë të komplikuar, teksa PSG po përgatitet për finalen Kupës së Francës kundër St Etienne, që do të luhet në 24 korrik (ora 21:00).

“Ky sezon i Champions League do të jetë i komplikuar, sepse janë tetë skuadra që duan të fitojnë trofeun. Përballja e Atalantën do të jetë shumë e vështirë. Bergamaskët kanë shumë cilësi, e pamë diçka të tillë edhe kundër Juventusit.

Janë një ekip shumë i ekuilibruar, shumë sulmues dhe janë shumë të fortë fizikisht. Por nuk duhet ta mbajmë mendjen te kjo ndeshje. Duhet të përqendrohemi te finalja e Kupës kundër St Etienne“, përfundon trajneri gjerman.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments