No menu items!
Ballina KRYESORE Southampton ndëshkon Manchester Unitedin në "Old Trafford"

Southampton ndëshkon Manchester Unitedin në “Old Trafford”

Manchester United nuk ka shkuar më shumë se një barazim 2-2 kundër Southampton në Old Trafford. “Djajtë e kuq” flirtuan me fitoren, por në fund u barazuan nga miqtë.

Ndeshja nisi shumë keq për të besuarit e Ole Gunnar Solskjaer që pësuan gol që në start. Pogba gaboi në minutën e 12′ duke i dhënë mundësinë kundërshtarëve të përfitojnë dhe të shënojnë për 0-1.

Vendasit reaguan shpejt me Rashford dhe Martial që kthyen rezultatin brenda 3 minutave. Të dy gola shumë të bukur!

Pjesa e dytë pa një United në kërkim të golit të qetësisë, por nuk ndodhi kështu. Në fund, Southampton barazoi me Obafemi. Një gol që mund t’u heqë Championsin ekipit të “Djajve të kuq”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Lajm i mirë për tifozët e Kosovës, Rashica po kthehet në formë

Me një lëvizje mjeshtërore kaloi një mbrojtës. E kaloi edhe mbrojtësin e dytë, duke shfrytëzuar potencialin e madh teknik. Pasoi një gjuajtje e bukur,...

Cassano paralajmëron Interin: Do të ishte një katastrofë e vërtetë

Antonio Cassano, ish-sulmuesi i Inter-it, Milan-it dhe Roma-s, ka folur në kanalin Youtube të gazetarit Stefano Borghi. Ish-futbollisti ka folur në lidhje me luftën për...

Paraqitje e shkëlqyeshme e Rashicës, Werderi triumfon me përmbysje

Werder Bremen ka arritur të fitojë me përmbysje ndaj Eintracht Frankfurtit me rezultat 2:1, duke i arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme. Milot Rashica “eklipsoi”...

Revolucion te Marseille! Prezantohen trajneri dhe presidenti i ri

Olimpique Marseille po përjeton një revolucion të vërtetë në klub, pasi ka ndryshuar trajner dhe president. Klubi francez ka bërë një komunikatë zyrtare, ku...

Recent Comments