No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Sneijder rikthehet, po stërvit me këtë klub

Sneijder rikthehet, po stërvit me këtë klub

Wesley Sneijder, mesfushori i njohur holandez, ka vendosur të largohet nga jeta si pensionist dhe i është rikthyer futbollit. Siç raporton RTV Utrecht, 36-vjeçari ka filluar stërvitjen me klubin amator holandez, DHSC, që me datë 27 qershor.

Sneijder ka luajtur për disa nga skuadrat më të mëdha të Europës, si Ajax, Inter, Real Madrid e Galatasaray. 36 vjeçari është parë në stërvitje dhe duket në formë të mirë fizike, por nuk ka vendosur që të luajë për ndonjë klub profesionist.

Një zgjedhje deri diku e kuptueshme, pasi prej disa vitesh Sneijder kishte hequr dorë nga përgatitja fizike. Një tjetër holandez iu rikthye futbollit disa ditë më parë, me Arjen Robben që u rikthye te Groningen.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments