No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Rashica flet për Kosovën dhe për të ardhmen e tij

Rashica flet për Kosovën dhe për të ardhmen e tij

Mesfushori i krahut i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica, që në Gjermani po njihet me nofkën “Raketa” për shkak të gjuajtjeve të tij të forta dhe të sakta drejt portave kundërshtare, ka qëndruar sot në selinë e FFK-së. Ai është takuar me presidentin e FFK-së, Agim Ademi dhe me sekretarin e përgjithshëm Eroll Salihu. Pas këtij takimi ai ka folur për qëllimin e vizitës dhe për të ardhmen e tij.

“Erdha ta vizitoj presidentin Ademi sepse gjithmonë interesohet për neve edhe kur ne luajmë në klubet tona. Ai çdo herë na thirr në telefon dhe na pyet nëse kemi ndonjë lëndim apo diçka që mund të na ndihmojë. Për këtë arsye unë erdha për ta falënderuar për kontributin që po e jep”, ka thënë Rashica, raporton Futbolli.info.

Ai më tej ka folur edhe për Kombëtaren dardane, ndeshjet e të cilës po i mungojnë shumë. E pa dyshim në mendjen e Milotit është ndeshja gjysmëfinale e “play-off’-it kundër Maqedonisë së Veriut. “Gjasat janë të mëdha që ta fitojmë këtë ndeshje. Ne do të japim maksimumin që të jemi sa më të përgatitur për ta fituar këtë ndeshje. Më e mira do të ishte nëse luajmë me shikues sepse është një ndjenjë krejt tjetër, por të shohim”, ka thënë tutje Rashica.

Ai ka folur edhe për edicionin e sapo përfunduar në Bundesligë, ku Werderi me mjaft vështirësi e siguroi mbetjen në elitën gjermane dhe atë vetëm falë ndeshjes së “play-out”-it. “Nuk mund të them që ka qenë një sezon shumë i mirë as për Werderin e as për mua. Por, në bazë të rrethanave të krijuara synimi im ka qenë të jap sa më shumë gola dhe asiste për ta ndihmuar skuadrën në arritjen e objektivit dhe mendoj se ia kam arritur këtij qëllimi”, është shprehur “Raketa” e Dardanëve.

Sa i përket të ardhmes së tij flitet shumë, ngase janë shumë klube që kanë shfaqur interes për të siguruar transferimin e tij. Miloti e pranon se ka bisedime në këtë drejtim, por ende nuk ka diçka konkrete. “Jemi në bisedime. Agjenti është non-stop në bisedime me drejtuesit e Werderit. Nëse vjen një ofertë që është e mirë për mua dhe për klubin atëherë besoj se mund të ketë lëvizje. Mendoj që vjen një moment kur dëshiron të bësh hapin tjetër në karrierë, por gjithmonë në koordinim me Werderin”, ka përfunduar Rashica.

Për shërbimet e tij në mediat flitet se është më i interesuar Leipzigu, por ditëve të fundit është përmendur edhe një transferim i mundshëm te Liverpool.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Chelsea vazhdon me fitore  në Premierligë

Skuadra e Chelsea po vazhdon më fortë të lartë në Premierligën angleze. Londinezët sonte kanë arritur të shënojnë fitoren...

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Recent Comments