No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Munishi fjalë miradije për gjyqtarin

Munishi fjalë miradije për gjyqtarin

Ballkani i drejtuar nga Ismet Munishi shënoi fitore të rëndësishme me rezultat 1:0 në udhëtim te Feronikeli për t’i qëndruar mbrapa liderit të tabelës, Dritës.

Pas ndeshjes, trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi është shprehur i kënaqur me fitoren, por jo edhe me disa nga futbollistët e tij.

“Me thënë të drejtën, hasëm në rezistencë shumë këtu dhe kemi bërë shumë për ta fituar këtë ndeshje. Nuk jam i kënaqur me disa lojtarë, por ndoshta edhe presioni e lodhja e ka bërë të veten”, deklaroi Munishi në “Super Sport Kosova”.

Sidoqoftë, fitorja i mbulon të gjitha. Unë kisha dashtë të theksoj se Besfort Kasumi ka referuar shumë mirë sot, me të vërtetë treshja e referëve ka qenë në nivel sot”, tregoi trajneri i Ballkanit.

“Krijuam disa raste, por sot s’isha i kënaqur me pasimin final, si në pjesën e parë ashtu edhe në pjesën e dytë”, përfundoi ai.

Me këtë fitore, Ballkani ngritet në vendin e dytë në tabelë me 62 pikë të tubuara, kurse Feronikeli mbetet në vendin e pestë me 44 sosh.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Recent Comments