No menu items!
Ballina KRYESORE Idrizi e pranon: Tani gjasat për shpëtim janë minimale!

Idrizi e pranon: Tani gjasat për shpëtim janë minimale!

Trepça’89 ka bërë një hap të madh prapa në luftën për mbijetesë në IPKO Superligën e Kosovës. “Minatorët” janë gjunjëzuar në stadiumin “18 Qershori” në Klinë nga skuadra tashmë e ‘çregjistruar’ nga elita, Dukagjini, me rezultat 3:2. Trajneri i Trepçës’89, Shpëtim Idrizi e pranon se kjo humbje ia vështirëson dukshëm gjasat skuadrës së tij për mbetje në elitë, por këmbëngul se do të luftojnë deri në minutat e fundit të kampionatit.

“Është e vërtetë se pas kësaj disfate na vështirësohen gjasat 90%. Normal kur nuk i konkretizon raste sidomos në pjesën e parë 12-13 gjuajtje afër portës normal që pëson denim. Nëse Dukagjini do të kishte luajtur sikur ndaj Trepçës ’89 me ksi angazhimi patjetër do të ishte në Superligë por po shihet qartë tentativat e klubeve tjera që ndikojnë në futbollin tonë, por prapseprapë mbesin edhe tre xhiro për vazhdimin e kampionatit dhe ne nuk dorëzohemi edhepse gjasat janë minimale”, deklaroi Idrizi për SSK.

Në pyetjen nëse Dukagjini është motivuar nga dikush, trajneri i “minatorëve” është shprehur: “Përderisa 6-7 lotjarë që nuk i kanë luajtur Dukagjinit në disa ndeshje, ndërsa sot luajnë ndaj Trepçës’89 po shihet qartë që dikush po ndërhyn që të na largojë prej garës”.

Me këtë humbje, 89-shi gjendet tre pikë larg Drenicës që zë pozitën e 8-të në tabelë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Beni Simitçiu: Futsalli kosovar ka të ardhme premtuese

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës dhe trajneri i një prej skuadrave më të mëdha të futsallit në Çeki, Sparta, Beni Simitçiu, është intervistuar...

Trajneri që shpalli Prishtinën kampion tregon momentin më të vështirë në kampionat

Trajneri që shpalli Prishtinën kampione të Kosovës në futboll pas tetë vjetësh, Zekirija Ramadani, e vlerëson këtë titull si njërin ndër më...

Grumbullimi i parë i Kosovës A te femrat

Sot (e hënë) pasdite është bërë grumbullimi i parë i Kosovës A në konkurrencën e femrave. Takimi ishte më shumë informativ dhe...

Partizani madhështor thyen Teutën në Durrës, Mazrekaj hesht Tiranën

Është mbyllur java e 34-të në Superioren e Shqipërisë. Ndeshja kryesore është zhvilluar në “Niko Dovana”, aty ku Partizani...

Recent Comments