No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Dëshira e madhe e Jurgen Klopp, në Gjermani i zbulojnë hapin e...

Dëshira e madhe e Jurgen Klopp, në Gjermani i zbulojnë hapin e radhës

Jurgen Klopp ka zhvilluar një punë të jashtëzakonshme te Liverpool. Trajneri gjerman ia ka dalë të fitojë në drejtimin e “The Reds”: Champions League, Superkupën e Evropës, Botërorin e Klubeve dhe Premier League, trofe që mungonte prej 30 vitesh në qytetin e “The Beatles”.

53-vjeçari është shumë i lidhur me Gjermaninë dhe dëshira e tij e madhe është të marrë drejtimin e kombëtares, lajm që raportohet nga gazetari i SportBild, Christian Falk, me anë të një postimi në Twitter.

Edhe drejtuesit e Federatës Gjermane të Futbollit (DGB) e pëlqejnë shumë trajnerin e Liverpool, të cilin e konsiderojnë si zëvendësuesin perfekt të Joachim Low, i cili drejton “Pancerat” prej verës së vitit 2006.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Chelsea vazhdon me fitore  në Premierligë

Skuadra e Chelsea po vazhdon më fortë të lartë në Premierligën angleze. Londinezët sonte kanë arritur të shënojnë fitoren...

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Zidane: Nuk përfshihem në punët e gjyqtarëve!

Zinedine Zidane mbajti gjuhën, kur fliste për lojën e diskutueshme dhe, si gjithmonë, ndoqi politikën e tij për të mos folur për arbitrat. Polemikat për...

Recent Comments