No menu items!
Ballina SUPERLIGA Batatina tregon pse Llapi nuk do të jetë në Evropë

Batatina tregon pse Llapi nuk do të jetë në Evropë

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina e ka komentuar fitoren e skuadrës së tij ndaj Flamurtarit.

Në kuadër të javës së 30-të në Superligën e Kosovës, Llapi arriti ta mposhtë Flamurtarin në shtëpi me rezultat minimal 1:0.

Pas ndeshjes, Batatina tha se nuk i kanë bërë përshtypje “llafet” e analistëve për mundësinë e rënies nga elita.

“Llapi ka qenë çdo herë i qetë duke mos i dëgjuar analistët për këtë gjë”, deklaroi fillimisht Batatina për SS Kosova.

“Skuadrën time e kanë penalizuar shumë gjëra, por në të ardhmen do të shohim ku ka qenë gabimet që kjo skuadër nuk ka qenë në Evropë për tri vite”, tregoi trajneri llapjan.

“Sot ndaj Flamurtarit e kemi dominuar lojën, ku nuk dua të cek disa vendime të gjyqtarëve, por më gëzojnë golat e futbollistëve që unë po iu besoj minuta”, përfundoi Batatina.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments