No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Aliti shënon si kapiten, por Kalmari në krizë rezultatesh!

Aliti shënon si kapiten, por Kalmari në krizë rezultatesh!

Fidan Aliti vazhdon të dhurojë paraqitje mbresëlënëse në kampionatin suedez. Përveç sigurisë që ofron në prapavijë ish-mbrojtësi i Skënderbeut i cili është titullar edhe te përfaqësuesja e Kosovës, di të gjejë edhe rrugën e rrjetës. Pas 3 golave në 29 paraqitje sezonin e kaluar në Allsvenskan, Aliti shënoi golin e parë sezonal në javën 7-të të këtij sezoni, pikërisht në sfidën që Kalmari luajti në shtëpi ndaj Elfsborg. Në minutën e 14-të, kosovari shënoi me këmbë pas një harkimi nga këndi, por finalizimi i tij nuk i mjaftoi Kalmarit për të marrë pikë pasi në 5 minutat e fundit të sfidës Elfsborg përmbysi rezultatin dhe i shkaktoi skuadrës së Alitit humbjen e 4-t rresht. Për t’u përmendur që Aliti i është besuar edhe shiriti i kapitenit te Kalmar në këtë sezon.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Llapi zbret Ballkanin nga froni

Llapi ia ka pamundësuar vazhdimin e kryesimit të kampionatit nga Ballkani. Fitorja e të dielës e ka vendosur Dritën në vendin e parë.  Llapi e ka...

Recent Comments