No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Sulmuesi i Kombëtares shqiptare pozitiv në COVID-19

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare pozitiv në COVID-19

Armando Vajushi ka dal pozitiv me COVID-19 dhe është i izoluar.
Sulmuesi shkodran, pjesë e Petrolul Ploiesti në Rumani, u testua të enjten e kaluar dhe doli pozitiv, sikurse edhe pesë lojtarë të tjerë të skuadrës së tij, që u izoluan menjëherë. Dje ata munguan në derbi kundër Rapid Bucuresti.

Petrolul i pati të gjitha mundësitë të fitonte, por nuk ia doli mbanë.

Miqtë luajtën prej minutës së 28-të me një lojtarë më pak, ndërkohë që skuadra e Vajushit fitoi një penallti në minutën e 68-të. Portieri Popa e priti penalltinë, por duke e kaluar vijën fatale.

Përsëritje penalltie dhe karton i verdhë, ndërkohë që njëlloj veproi edhe në penalltinë e përsëritur dhe u ndëshkua më karton të kuq.

Popa la fushën e lojës i nervozuar, ndërkohë që lojtari i Ploiesti herën e tretë e çoi topin mbi tra.

Edhe pse kishte edhe më shumë se 20 minuta lojë dhe Rapid luante me 9 lojtarë, skuadra vendase nuk e shënoi dot golin e fitores.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments