No menu items!
Ballina KRYESORE Razak, dy gola për fitoren e Gjilanit kundër Drenicës (Video)

Razak, dy gola për fitoren e Gjilanit kundër Drenicës (Video)

Sulmuesi nga Bregu i Fildishtë, Keita Razak, ka shënuar dy herë në portën e Drenicës për t’ia siguruar tri pikë skuadrës së Gjilanit në kuadër të javës së 30-të të Ipko Superligës. Ndeshja e zhvilluar në Gjilan u mbyll, me rezultat 2:0, teksa vendasit fituan edhe një penallti në fillim të ndeshjes, por goli u anulua për shkak të mos ekzekutimit të 11-metërshit sipas rregullave.

Gjilanasit u treguan skuadër më e mirë gjatë tërë ndeshjes dhe në fund me meritë iu gëzuan tri pikëve të reja që e mbajnë në garë për titull të kampionit. Razak shënoi në minutat 22’ dhe 34’. Pas kësaj fitoreje Gjilani i afrohet në vetëm tre pikë Dritës kryesuese, me të cilën do të ballafaqohet në javën e ardhshme.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments