No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Rashica: Nëse nuk do të isha futbollist, do ta ushtroja këtë profesion

Rashica: Nëse nuk do të isha futbollist, do ta ushtroja këtë profesion

Milot Rashica dhe Mehedin Përgjegjaj janë të ftuar në emisionin “1 Kafe Me Labin”.

Rashica që po shkëlqen me Werder Bremenin në Gjermani karrierën e ka nisur në Kosovë derisa në vitin 2013 e ka fituar titullin kampion me Llamkos Kosovën nën drejtimin e Ismet Munishit.

Falë paraqitjeve të mira në Gjermani, yllin e Kosovës po e kërkojnë klubet e mëdha si Liverpooli, Napoli, Milani dhe RB Leipzig.

I pyetur se çfarë profesioni do ta ushtronte nëse nuk do të ishte futbollist, Rashica tha:

“Nëse nuk do të bëhesha futbollist, do të bëhesha stomatolog. Do ta ushtroja profesionin e babait tim. Gjithsesi, unë gjithmonë e kam dashur futbollin dhe babai sigurisht se tash nuk është pishman”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments