No menu items!
Ballina KRYESORE Mezani: Çdo epilog përpos fitores është dështim!

Mezani: Çdo epilog përpos fitores është dështim!

Skuadra e Gjilanit ndeshjen e javës së 30-të në Superligën e Kosovës në futboll, e zhvillon në stadiumin e saj ndaj Drenicës së Skenderaj, ndeshje mjaft me vlerë për skuadrën e Gjilanit për kreun e tabelës, ndërsa mysafirët nga Skenderaj kërkojnë një pikë të madhe për mbijetesë.

“Bardhekuqët” e Gjilanit pas fitores ndaj Prishtinës në mesjavë, në këtë ballafaqim kërkojnë tri pikë të reja kur kanë mbetur edhe tri javë gjerë në përfundim të kampionatit.

Për trajnerin e “bardhekuqëve”, Gentjan Mezani, takimi i sotëm përpos fitores alternativë tjetër nuk ka.

“Skuadra e Drenicës është një skuadër me individ të mirë, ata dinë se çka kërkojnë në fushë gjatë 90 minutave, Drenica është një skuadër e cila bën befasira të dorës së parë me paraqitjet e tyre të mira, por ne i kemi llogaritë tona dhe përpos tri pikëve të reja nga kjo ndeshje për ne do të thotë dështim, por ne si skuadër jemi të përgatitur si nga ana psikologjike poashtu dhe fizike dhe alternativë tjetër ska përpos fitores”.

Gjilani në tabelë pozicionohet në pozitën e tretë me 58 pikë.

Takimin në Gjilan do ta drejtoj Gramoz Shala me ndihmësit Arton Latifi, Erduan Baliqi e Ilir Mehmeti.

Takimi në mes Gjilanit dhe Drenicës, zhvillohet ditën e diel në stadiumin e qytetit në Gjilan, dhe takimi fillon në ora 17:00.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Pa gola në “Camp Nou”, Atletico frenon Barcelonën dhe Messin

Mbyllet pa gola supersfida Barcelona-Atletico Madrid. Dy skuadrat po garojnë për titullin kampion dhe dhuruan një betejë sportive në “Camp Nou”. Ekipi i Diego...

Shkodran Mustafi gjen golin e parë në Bundesliga me fanellën e Schalkes

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane,  Shkodran Mustafi e ka realizuar golin e tij të parë në Bundesligë në fanellën e Schalken.

Shevchenko kujton ditën kur një Maldini 36-vjeçar e la pa fjalë

Andriy Shevchenko ka kujtuar disa momente nga e kaluara e tij te Milan në një lidhje me Sky Sport. “Te Milan kanë kaluar atletë të...

E krahasojnë me Fenomenin, ylli i Serisë A: Sa çereku i tij të isha…

Një vend i dytë për t’u siguruar që do të ishte një rezultat historik për Atalanta-n e tij, më pas një shikim drejt së...

Recent Comments