No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR “Mavraj më mirë të merret me dallaveret në futbollin e Shqipërisë”

“Mavraj më mirë të merret me dallaveret në futbollin e Shqipërisë”

Ngjarjet e një xhiroje më parë në futbollin kosovar kanë bërë të reagojë edhe kapiteni i Shqipërisë, Mërgim Mavraj.

“Një trup i madh që një ish-futbollist i Kombëtares shqiptare trajtohet në atë mënyrë të turpshme. Trup për ato arbitra, turp për ata që e bënë atë veprim dhe turp për federatën që lejon të ndodhin ato gjëra mes nesh. Një turp i madh”, ka shkruar Mërgim Mavraj në Instagram.

Lidhur me këtë reagim të Mavrajt, ka reaguar edhe opinionisti Andin Lokaj:

“Së pari të gjithëve na ka ardh keq për situatën me Dallkun, veq njeriu psikopat nuk e ka ndi vetën keq, por sa i përket Mërgim Mavrajt ai s’ka dijeni e as që është interesuar për futbollin e Kosovës ndonjëherë, po e përzin patriotizmin me Superligën e Kosovës e që s’ka lidhje me realitetin”

“Sa i përket turpit të arbitrave dhe kritikave të pabaza ndaj FFK-së, Mavraj është më mirë që të merret me dallaveret në futbollin e Shqipërisë, vendin të cilin e përfaqëson”.. Këtu është Kosova, është shtet në vete, s’ka lidhje me tjerët dhe nuk do të ketë kurrë më”

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments