No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Lampard e sakrifikon, N’Golo Kante drejt Spanjës

Lampard e sakrifikon, N’Golo Kante drejt Spanjës

Trajneri i Chelseas, Frank Lampard, po mendon të bëjë një lëvizje të dyshimtë. Numri një i stolit mendon të shesë mesfushorin N’Golo Kante. Kampioni i botës konsiderohej i pashitshëm nga londinezët, por gjërat duket se kanë ndryshuar.

Reali e kërkon me ngulm, ndërsa Lampard u ka dhënë dritën jeshile drejtuesve për ta larguar. Arsyeja e kësaj sakrifice lidhet drejtpërdrejtë me merkaton e ve rës. Numri një i stolit do që të rrëmbejë në Londër talentin Kai Havertz.

Madrilenët në krahun tjetër e konsiderojnë si mundësi reale, pasi Modric ka vite mbi shpatulla dhe ka nevojë për freski në mesfushë. Kroos, Casemiro, Valverde dhe N’Golo Kante, pa harruar kroatin në vitin e fundit do të ndërtonin mesfushën më të mirë në botë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kuvendi i Punës i FFK-së më 8 prill

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së ka mbajtur mbledhjen e radhës, nën drejtimin e presidentit Agim Ademi. Në këtë takim është vendosur që Kuvendi...

Klopp e Solskjaer njëzëri: Nuk i lëmë futbollistët t’i bashkohen Kombëtareve

Një problem serioz në horizont për trajnerët e Premier League-s. Nga data 22 deri më 31 mars, do të ndërpriten të gjitha...

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Recent Comments