No menu items!
Ballina KRYESORE Klinsmann: Rangnick është si një artitekt

Klinsmann: Rangnick është si një artitekt

Tifozët e Milanit nuk janë shumë të sigurt në lidhje me të ardhmen e klubit të tyre, duke filluar nga ulja e mundshme në stol e Ralf Rangnick.

Disa këshilla në lidhje me këtë kanë ardhur nga një ish-interist: Jurgen Klinsmann. Gjermani e ka komentuar këtë martesë të pritshme për Rai Sport:

“E quanin profesor Rangnick sepse të mëson gjatë gjithë kohës. Nga njëra anë është si një arkitekt, nga tjetra është një trajner që do të bëjë gjithmonë gjithçka në mënyrë perfekte”, ka thënë Klinsmann.

“Kur gjërat nuk shkojnë siç do, zemërohet me veten. Sigurisht, do të ketë nevojë për kohë për t’u përshtatur me realitetin e ri. Në Gjermani njihet për futbollin e tij agresiv, me presing të lartë. Është kokëfortë, kërkon t’i përmirësojë gjithmonë gjërat në mënyrën e tij”.

Klinsmann ka komentuar edhe batutën e Zlatan Ibrahimovic, i cili ka thënë se nuk e njihte Rangnick:

“Ibra është shumë i fortë, bën gjithmonë këto batuta. Sipas mendimit tim, nuk do të kishte asnjë problem me Rangnick. E njëjta gjë vlen edhe për Maldini-n: nuk do të kishte asnjë mosmarrëveshje”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments