No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Hamilton triumfon në Çmimin e Madh të Austrisë

Hamilton triumfon në Çmimin e Madh të Austrisë

Lewis Hamilton e ka nisur nga vendi i parë dhe e ka mbyllur në vendin e parë  Çmimin e Madh të Stirias, Austri.

Pas tij është pozicionuar Valteri Botas, që në xhirot e fundit ka sulmuar dhe parakaluar Max Verstappen.

Ka zgjatur vetëm dy kthesa gara e Ferrari-t: Charles Leclerc ka goditur makinën e Sebastian Vettel, duke e nxjerrë atë jashtë loje.

Pak momente më mbrapa, piloti i ri ka qenë i detyruar të tërhiqej edhe vetë nga gara për disa probleme në pjesën e pasme të makinës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Në ndeshjen e Kategorisë së Parë nuk pyesin për COVID

Pavarësisht se situata e COVID-it vazhdon të jetë shqetësuese dhe shifrat e fundit kanë qenë alarmante, për tifozët e Burrelit në Shqipëri,...

“Kam fituar një trofe që ti nuk do ta fitosh kurrë”, Rakitic tregon anekdotën me Messi-n

Ivan Rakitic ka thënë në një intervistë për La Liga TV se është ndier shumë iprivilegjuar se ka luajtur në një ekip...

Bayern hyn në garë për Haaland, tremben skuadrat konkurrente

Bayerni i Mynihut tremb rivalët e tjerë me interesimin e shfaqur për sulmuesin e Borussias së Dortmundit, Erling Haaland. Presidenti i klubit...

Ku mbeti Alban Muçiqi, dikur i pazëvendësueshëm te Prishtina sot…

Prishtina këtë stinor po kalon formë të jashtëzakonshme, duke i rritur kështu maksimalisht shpresat për titullin e kampionit, shpresa këto që në...

Recent Comments