No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Fazliu e dërgon Dritën me afër titullit, Prishtina gjithnjë më larg objektivit

Fazliu e dërgon Dritën me afër titullit, Prishtina gjithnjë më larg objektivit

Goli i shënuar nga Astrit Fazliu në minutën e 80-të ia siguroi Dritës një pikë tejet të rëndësishme në derbin kundër Prishtinës në stadiumin “Fadil Vokrri” në kuadër të javës së 30-të në Ipko Superligë. Në fakt, barazimi i sotëm Dritën e afron edhe më shumë te titulli i kampionit, teksa Prishtina tashmë rrezikon seriozisht ta sigurojë edhe pozitën e dytë që dërgon në Evropë. Të parët në epërsi kaluan bardhekaltrit e kryeqytetit me golin e shënuar nga Endrit Krasniqi, në minutën e 6-të, me një gjuajtje të fortë nga distanca. Megjithatë, festën e prishtinasve e prishi Astrit Fazliu 10 minuta para përfundimit të ndeshjes kur u gjend në vendin e duhur pas harkimit nga këndorja dhe nga afërsia çoi topin në rrjetën e Haxhos.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Cassano: Interi është qesharak në Ligën e Kampionëve. Futboll në Itali nuk luajnë ata, por Atalanta

Ish sulmuesi i Milanit dhe Interit Antonio Cassano foli me mikrofonat BoboTV duke skanuar situatën e Interit. “Ka gjetur një qëndrueshmëri të madhe. Skuadra...

Reali barazon në frymën e fundit ndaj Sociedad, titulli largohet akoma më shumë 

Reali i Madridit nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 mbrëmjen e sotme ndaj Sociedadit në shtëpi. Një barazim që...

Java e 23-të në Superligë luhet në fundjavë, vëmendja në “Fadil Vokrri” dhe “Rexhep Rexhepi”

Java e 23-të në Superligën e Kosovës do të vazhdojë në fundjavë. Fillimisht, ndeshja e parë do të luhet...

Tifozët e Ballkanit nisin ta kërkojnë rikthimin e Ismet Munishit

Dy ndeshjet e fundit pa fitore e po ashtu edhe eliminimi nga Kupa e Kosovës ishin të mjaftueshme që aventura e Bledi...

Recent Comments