No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Aubameyang: Tottenham më të mirë se ne? Mos u tallni!

Aubameyang: Tottenham më të mirë se ne? Mos u tallni!

Sulmuesi i Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang, ka hedhur poshtë idenë se Tottenham është një skuadër më e mirë në prag të derbit të sotëm mes dy skuadrave.

I pyetur nga Sky Sports nëse është e vërtetë se Spurs janë një ekip më i mirë se Arsenali, Aaubameyang është dukur fillimisht i hutuar nga pyetja.

Fituesi i Këpucës së Artë 2018/19 ka thënë më pas: “E ke seriozisht? Ata janë më të mirë se ne? Mos u tallni!”.

Arsenal mban vendin e tetë në renditje me 50 pikë, një më shumë se Tottenham. Ndeshja e fazës së parë, e luajtur në Emirates Stadium, është mbyllur në barazim 2-2, me Aubameyang që ka shënuar golin e dytë për skuadrën e tij.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments