No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE Sheffield “shtang” Chelsean dhe futet në garë për Champions

Sheffield “shtang” Chelsean dhe futet në garë për Champions

Sheffield ka marrë një fitore befasuese 3-0 mbrëmjen e sotme kundër Chelsea-t në javën e 35-të të Premier League.

Një rezultat ky që e fut skuadrën e Wilder në garë për një vend në Champions League, duke parë se Sheffield tani është në vendin e gjashtë, vetëm pesë pikë larg vendit të katërt që mbahet nga Leicester, por Dhelprat kanë një ndeshje më pak.

Siç e tregon edhe rezultati, ndeshja e luajtur në Bramall Lane nuk ka pasur histori. McGoldrick (18′, 77′) dhe McBurnie (33′) kanë shënuar për vendasit.

David McGoldrick (32 vjeç e 225 ditë) është lojtari më i vjetër që shënon një dygolësh kundër Chelsea-t në Premier League që nga Paolo di Canio, që e ka bërë një gjë të tillë në shtatorin e vitit 2002 (34 vjeç e 81 ditë) kur luante me West Ham-in.

Kjo humbje mund t’i kushtojë shumë Chelsea-t, duke parë se skuadra e Lampard mund të dalë jashtë zonës Champions të renditjes në rast se Leicester dhe Manchester United do të fitojnë ndeshjet e tyre respektive kundër Bournemouth dhe Southampton.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments