No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A Roma kalon me lehtësi Brescian

Roma kalon me lehtësi Brescian

Roma ka mundur 3-0 Brescian në javën e 32-të të kampionatit.

Një fitore bindëse për skuadrën e Fonseca-s që duket se ka  pas krahëve periudhën e vështirë gjatë së cilës kanë regjistruar tri humbje radhazi në kampionat.

Verdhekuqtë i kanë siguruar tri pikët në pjesën e dytë falë golave të Fazio-s (48′), Kalinic (62′) dhe Zaniolo (74′).

Ky i fundit, i kthyer prej pak kohësh pas një dëmtimi që e ka mbajtur larg fushave për një kohë të gjatë, nuk shënonte prej 204 ditësh në Serinë A. Ky ka qenë edhe goli i tij i parë si zëvendësues.

Kjo fitore e ka ndihmuar Roma-n të përforcojë vendin e pestë në renditje, ndërsa Brescia mbetet në vendin e parafundit me 21 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments