No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE Manchester City në ankth, ja kur do të merret vendimi nga CAS

Manchester City në ankth, ja kur do të merret vendimi nga CAS

Pesë muaj më parë, UEFA njoftoi se ka dënuar Manchester Cityn me dy vite mos pjesëmarrje në Ligën e Kampionëve dhe një gjobë prej 30 milionë euro, pasi kanë shkelur rregullat e fair-play financiar.

Manchester City kishte apeluar këtë vendim në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv. Vetëm kjo gjykatë ka të drejtë të hedh poshtë vendimin e UEFA-s, dhe vendimi i CAS do të dihet të hënën në mëngjes.UEFA kishte gjetur se City kishte bërë shkelje serioze të rregullave financiare, në atë që njihet si loja e ndershme.

Manchester City këtë sezon në Premierligë duket se do ta përfundojë në vendin e dytë dhe vendimi i së hënës do të tregojë nëse do të jenë pjesëmarrës në Ligën e Kampionëve sezonin e ri.

Kujtojmë që Manchester City këtë edicion është pranë kalimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, pasi në ndeshjen e parë të 1/16 ka mposhtur 2:1 Real Madridin në Bernabeu.

Nëse kalon Real Madridin, City do të luajë me fituesin e përballjes Juventus – Lyon.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments