No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA LA LIGA Interi pranon ulje çmimi për Lautaron, në “pazar” përfshihet Coutinho

Interi pranon ulje çmimi për Lautaron, në “pazar” përfshihet Coutinho

Interi është i gatshëm ta ulë çmimin për Lautaro Martínez, pasi verifikoi dëshirën e sulmuesit argjentinas për të nënshkruar me Barcelonën. Pasi kaloi afati i klauzolës prej 111 milionë eurosh, që sulmuesi argjentinas të largohej nga klubi zikaltër, tani Interi është gati të negociojë një çmim të ri për Lautaro Martínez.

Sipas raporteve të sotme të “Corriere della Sera”, tani klubi nga “San Siro” kërkon rreth 90 milionë euro për argjentinasin. Një shifër që është larg nga 111 milionë eurot, që parashikonte klauzola, por, referuar situatës së tregut në futboll, pas Covid-19, ende duket e lartë për përfaqësuesit e Barcelonës. Prandaj, nuk përjashtohet mundësia që një lojtar blaugrana të përfshihet në operacion.

Fakti që Lautaro Martínez ka treguar dëshirën për të luajtur te Barcelona dhe paraqitjet e fundit të tij, mjaft zhgënjyese, duket se i ka detyruar drejtuesit e Interit të rishqyrtojnë çështjen dhe ta ulin çmimin e sulmuesit argjentinas. Interi dëshiron të rikuperojë sa më shumë që të jetë e mundur nga ato 111 milionë euro, që sulmuesi i kishte si klauzolë, por Barcelona do të vazhdojë të bëjë presion për ta ulur më tej çmimin. Tani për tani, ulja është prej rreth 21 milionë euro, e cila mund të jetë më shumë nëse një lojtar, që iu intereson italianëve, përfshihet në operacion.

Pikërisht, në orët e fundit, figura e Philippe Coutinho është rishfaqur. Pasi të mbarojë huazimin me bavarezët, braziliani duhet të sistemohet diku tjetër. Barcelona synon ta shesë, ose ta përfshijë në ndonjë operacion tjetër. Duket se Interi e pëlqen këtë mundësi, duke ditur se Coutinho ka luajtur më parë atje, madje shkëlqyeshëm.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Ismet Munishi ka folur për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina – Llapi. Llapjanët janë ankuar në një penallti të...

Boshnjaku: Rezultatet na mundësojnë të luftojmë për dy trofetë

Me fitoren e Dritës ndaj Feronikelit të dielën (sot) ka përfunduar edhe java e 23-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Recent Comments