No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A Interi bind sulmuesin, gati firma në kontratë

Interi bind sulmuesin, gati firma në kontratë

Interi ka gjetur dritën jeshile me futbollistin e ri Sebastiano Esposito. I riu ka ndryshuar agjent dhe tashmë pritet që javën e ardhshme të firmosë kontratën e re me zikaltërit sipas asaj që bën me dije Gazzetta dello Sport.

Esposito dhe Inter kanë arritur akordin për pjesën më të madhe të dyshimeve të tyre dhe duan që shumë shpejt të firmosin një kontratë të re mes tyre. Futbollisti u shkëput nga agjenti i tij i mëparshëm dhe firmosi me Federico Pastorello. Ky i fundit prezanton momentalisht Antonio Candreva dhe Romelu Lukakun.

Marrëveshja e re pritet të firmoset deri në vitin 2025. Interi nuk donte të humbte kohë, pasi sulmuesi kishte pas vetes Atalantën. Esposito ka luajtur në 12 ndeshje këtë sezon dhe ka shënuar 1 gol.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments