No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ibra e pranon se mund t'i bashkohet Monzës

Ibra e pranon se mund t’i bashkohet Monzës

Zlatan Ibrahimovic e ka pranuar se mund t’i bashkohet Monzës për të përjetuar emocionet e Milanit të vjetër. “Adriano Galliani më ka talenfuar dhe më tha se janë vetëm 11 km larg. Galliani më telefonoi dhe më tha: ‘Ky nuk është Milani yt. Milani yt i vjetër është vetëm 11 km larg Milanit. Më pëlqen ai sepse punon ashtu siç duhet të punojë një drejtor sportiv.

“Kur më solli për herë të parë te Milani, erdhi te shtëpia ime në Suedi dhe më tha: ‘Nuk do të largohem deri sa të vish me mua’. Helena, gruaja ime, më pa e mërzitur dhe më tha: ‘Ky është i çmendur, çfarë do?’. I thashë se ne duhet të largohemi, përndryshe nuk do të largohet. Nëse do diçka, duhet ta marrësh. Duke vepruar, jo thjeshtë me fjalë”.

Suedezi do të fryjë 39 qirinj në tetor dhe i ngacmuar nga gazetari i Gazzetta dello Sport nëse ka vështirësi të zgjohet për stërvitje, ai thekson: “E kam të vështirë të zgjohem në mëngjes, por më pas kur stërvitem, stërvitem. Nuk e di, më pëlqen të vuaj në stërvitje. Kur vuaj, ndihem më mirë. Jam 38 vjeç tani, por kur stërvitem nuk bëj asgjë më pak se të tjerët.

“Ibrahimovic është sulmuesi më i kompletuar, nuk kam parë një tjetër Ibracadabra. Një tjetër person të gjatë 1.96 cm me fuqinë e Mike Tyson dhe të kërcejë si Muhammad Ali, por dhe i shpejtë si Bruce Lee… Jo, nuk është askush”, – thotë Ibra.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments