No menu items!
Ballina KRYESORE Barçës i mjafton Vidal ndaj Valladolid, tani shpreson në gabimin e Realit

Barçës i mjafton Vidal ndaj Valladolid, tani shpreson në gabimin e Realit

Barcelona ka mundur 1-0 Valldolid në javën e 36-të të La Liga-s dhe është kthyer të jetë vetëm një pikë larg Real Madrid kryesues, që do të luajë pas dy ditësh ndaj Granada-s.

Sfida e zhvilluar në Estadio Jose Zorrilla është vendosur nga një gol i Arturo Vidal në minutën e 15-të. Kiliani është lojtar me përqindjen (34.8%)  më të mirë realizuese në këtë La Liga (me të paktën 20 gjuajtje të bëra).

Asisti është dhënë nga Leo Messi, i cili është bërë lojtari i parë që arrin në 20 asiste në një sezon të La Liga-s pas Xavi-t në sezonin 2008/09.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments