No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR UEFA zyrtarizon datat dhe oraret e sfidave të Championsit

UEFA zyrtarizon datat dhe oraret e sfidave të Championsit

UEFA ka njoftuar kalendarin e detajuar të ndeshjeve të Ligës së Kampionëve, me data dhe orar, qoftë për kthimin e 1/8 finale, ashtu edhe për çerekfinalet, të cilat do të luhen me nga një sfidë të vetme në kryeqytetin e Portugalisë. Juventusi do të presë Lyonin në ndeshjen e dytë të raundit të papërfunduar ende, më 7 gusht, në orën 21:00; ndërsa Napoli do të luajë në fushën e Barcelonës më 8 gusht, prej orës 21:00. Atalanta, tashmë e kualifikuar në çerekfinale, do të përballet me PSG në Lisbonë, më 12 gusht, prej orës 21:00. Ky është programi i plotë i të gjitha ndeshjeve:

1/8 finale, ndeshjet e kthimit
Manchester City-Real Madrid (7 gusht, 21:00)
Juventus-Lyon (7 gusht, 21:00)
Barcelona-Napoli (8 gusht, 21:00)
Bayern Munich-Chelsea (8 gusht, 21:00)

Çerekfinalet (në Lisbonë, me një ndeshje të vetme)
Atalanta-PSG (12 gusht, 21:00)
Leipzig-Atletico Madrid (13 gusht, 21:00)
Barcelona / Napoli – Bayern Munich / Chelsea (14 gusht, 21:00)
Manchester City / Real Madrid – Juventus / Lyon (15 gusht, 21:00)

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments