No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Shorti i Championsit; Atletico Madrid me fat, përballet me Leipzig

Shorti i Championsit; Atletico Madrid me fat, përballet me Leipzig

Champions League 2019-2020 mëson rrugëtimin e saj deri në finalen e madhe. Mesditën e sotme në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për Final Eight që do të zhvillohet në Lisbonë në muajin gusht, duke nisur që nga faza çerekfinale. Me fat Atletico e Madridit që pasi eliminoi kampionët në fuqi të Liverpooli do të sfidojë në çerekfinale gjermanët e Leipzig. Ndërkohë Atalanta e mrekullive në këtë sezon do të sfidojë PSG që deri para ndeshjes ndaj bergamaskëve do të ketë zhvilluar vetëm dy finalet e Kupave atë të Ligës dhe të Francës. Pikërisht njëra prej këtyre 4 skuadrave do të shkojnë në finalen e madhe pasi fitueset e këtyre dy çifteve do të përballen mes tyre në gjysmëfinale. Nëse nga njëra anë shorti është treguar bujar me disa skuadra nuk mund të thuhet e njëjta gjë për klube si Barcelona, Juventus, Real Madrid, Manchester City apo Bayern Munich që janë edhe skuadrat favorite për të fituar trofeun. Në këtë mënyrë skuadra që do të kualifikohet nga çifti Manchester City-Real Madrid në çerekfinale do të sfidojë fituesen e çiftit Juventus-Lyon, ndërkohë që Bayerni që pothuajse e ka siguruar kualifikimin ndaj Chelsea-t edhe pse është edhe një ndeshje për t’u luajtur do të sfidojë në çerekfinale të kualifikuarën e çiftit Barcelona-Napoli ndërsa në gjysmëfinale gjërat do të bëhen akoma edhe më të nxehta me një tjetër përballje big, ndaj të kualifikuarës mes Realit, City-t, Lyonit dhe Juves.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Dy talente të futbollit llapjan në prova te Galatasaray

Kosova tash e sa kohë është dëshmuar si çerdhe e talenteve të futbollit dhe gjithnjë e më shumë futbollistët e rinj po...

Kryeziu para ndeshjes me Gjilanin: Arbëria nuk ka asgjë për humbur, udhëtojmë vetëm për fitore

Futbollisti i Arbërisë së Dobrajës, Almir Kryeziu e ka komentuar ndeshjen e radhës skuadrës së tij në Superligën e Kosovës. Në kuadër të javës së...

Më 4 e 5 mars turneu “Adem Jashari”

Për nder të Epopesë së UÇK-së, nën patronatin e FFK-së – Komisionit të Futsallit, më 4 dhe 5 mars, do të organizohet edicioni i...

Krerët e FFK-së u pritën nga kreu i komunës së Ferizajt

Presidenti Agim Ademi i shoqëruar nga sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu, anëtari i KE-së, Ismajl Ajeti dhe kryetari i LRF të Ferizajt, Afrim Haliti,...

Recent Comments