No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE Kapiteni i Liverpool humb sezonin, ja çfarë thotë Klopp

Kapiteni i Liverpool humb sezonin, ja çfarë thotë Klopp

Liverpooli ka humbur kapitenin Jordan Henderson për pjesën e mbetur të sezonit. Mesfushori ka patur një dëmtim në gju dhe nuk do të jetë në dispozicion të teknikut Jurgen Klopp për ndeshjet e mbetura të Premier League.

Tekniku ka konfirmuar se lojtari i tij do të ngrejë lart trofeun, pavarësisht se do të jetë i dëmtuar. “Henderson ka një problem në gju dhe lajmi i mirë në të gjithë këtë të zezë është fakti që nuk do të bëjë operim, por mund të them se nuk do të luajë më këtë sezon.

“Ai do të fillojë me ne përgatitjet për sezonin e ri. Ai është një person që i kalon shpejt situatat e vështira dhe do të rikthehet në fushë shpejt. Ai do të ngrejë trofeun e Premier Leagues, e meriton dhe padyshim që do ta ngrejë lart”, – tha Klopp.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Recent Comments