No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ibra: Ky nuk është Milani që kam në mendje!

Ibra: Ky nuk është Milani që kam në mendje!

Me karizmën, prezencën dhe klasin që e karakterizon, Zlatan Ibrahomovic u rikthye te Milani në muajin dhjetor dhe ndihmoi Stefano Piolin që të ndërtojë një skuadër të vërtetë, të aftë të përballet denjësisht edhe me kundërshtarë si Juventus e Lazio, që këtë sezon luajnë për titullin kampion.

Megjithatë e ardhmja e gjigantit suedez te kuqezinjtë është ende e paqartë, madje mund të thuhet se me shumë gjasë jemi duke asistuar në ndeshjet e fundit të Zlatan Ibrahimovic me fanellën e Milanit.

Kjo sepse pas intervistave të dhëna më herët edhe në një deklaratë të bërë për SportMediaset, sulmuesi 38-vjeçar u shpreh se ky nuk është Milani që ai dëshiron, ndërsa shtoi se ende nuk ka marrë asnjë telefonatë për të biseduar mbi rinovimin e kontratës.

“Ky nuk është Milani im, skuadra që unë kam në mendje. Unë dua që kjo skuadër të luajë për titullin kampion dhe Championsin, por mesa duket këtu kanë plane të tjera. Po argëtohem shumë në fushë, por unë luaj se e dua këtë sport, jo për të fituar një kontratë tjetër. Deri tani nuk kam pasur asnjë telefonatë nga Gazidis, për të biseduar për rinovimin, por nëse planet janë këto, vështirë se do të qëndroj”, u shpreh suedezi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments