No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR De Biasi pranë marrëveshjes me kombëtaren azere

De Biasi pranë marrëveshjes me kombëtaren azere

Ish trajneri i Kombëtares Shqiptare Giani De Biasi është i papunë që prej 27 nëntorit të 2017-ës, kur u shkarkua nga pankina e skuadrës spanjolle Deportivo Alaves, por duket se tani është shumë pranë rikthimit.

Bëhet fjalë për pankinën e Kombëtares së Azerbajxhanit, ndërsa ka qenë vetë federata e këtij shteti që në një deklaratë ka sqaruar se palët do të hedhin firmën mbi kontratë, nëse tekniku do të pranojë modifikimet e imponuara nga situata e pandemisë.

Ashtu siç e sqaron federata azere, por edhe siç e deklaroi vetë De Biasi në një nga puntatat e emisionit “FanZone” në Supersport gjatë kohës së pandemisë, marrëveshja mes palëve ishte arritur para muajit mars dhe pritej vetëm firma, që u shty për shkak të izolimit.

Megjithatë duket se tani palët janë më pranë se kurrë dhe tekniku italian mund të marrë detyrën e trajnerit të Azerbajxhanit këto ditë, për të nisur zyrtarisht punë në fillim të muajit shtator.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Beni Simitçiu: Futsalli kosovar ka të ardhme premtuese

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës dhe trajneri i një prej skuadrave më të mëdha të futsallit në Çeki, Sparta, Beni Simitçiu, është intervistuar...

Trajneri që shpalli Prishtinën kampion tregon momentin më të vështirë në kampionat

Trajneri që shpalli Prishtinën kampione të Kosovës në futboll pas tetë vjetësh, Zekirija Ramadani, e vlerëson këtë titull si njërin ndër më...

Grumbullimi i parë i Kosovës A te femrat

Sot (e hënë) pasdite është bërë grumbullimi i parë i Kosovës A në konkurrencën e femrave. Takimi ishte më shumë informativ dhe...

Partizani madhështor thyen Teutën në Durrës, Mazrekaj hesht Tiranën

Është mbyllur java e 34-të në Superioren e Shqipërisë. Ndeshja kryesore është zhvilluar në “Niko Dovana”, aty ku Partizani...

Recent Comments