No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR ZIEGE:"THIAGO NUK I PËRSHTATET LOJËS SË KLOPP DHE PREMIER LEAGUE"

ZIEGE:”THIAGO NUK I PËRSHTATET LOJËS SË KLOPP DHE PREMIER LEAGUE”

Thiago Alcantara është paralajmëruar se mund të mos përshtatet me Premier League, me stilin e lojës së Jurgen Klopp. Këtë mision e ka marrë përsipër Christian Ziege, i cili i sugjeron spanjollit të qëndrojë te Bayern Munich, jo të joshet nga një eksperiencë e re te Liverpool. Bavarezët nuk kanë qenë në gjendje ta “lidhin” Thiago me kushte të freskëta kontraktuale, teksa marrëveshja në fuqi skadon në verën e vitit 2021.

Ziege vlerëson se Liverpool i ka sytë nga Thiago, pasi kërkon më shumë kreativitet dhe elementë ofensivë në mesfushën e tij. Ish-ylli i “Reds”, megjithatë, nuk është i bindur që një sfidë e re në Merseyside do të ishte zgjedhja më e mirë për 29-vjeçarin e talentuar.

“Më duhet të them se e dua këtë lojtar, – tha Ziege për “CaughtOffside”. – Thiago është një lojtar fantastik, por nuk jam i sigurt nëse përshtatet në Premier League dhe stilin e të luajturit të Klopp. Unë mendoj se klubi ku është, Bayern Munich, është vendi më i mirë për të. Ose, mbase një ekip spanjoll. Nuk jam 100% i sigurt për adaptimin e tij te Liverpool, megjithëse është një lojtar fantastik”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Recent Comments