No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR TRE EMRAT NË LISTËN E SOLSKJAER PËR PARTNERIN IDEAL TË MAGUIRE

TRE EMRAT NË LISTËN E SOLSKJAER PËR PARTNERIN IDEAL TË MAGUIRE

Manchester United është në kërkim të një mbrojtësi të ri përpara sezonit të ardhshëm me Solskjaer duke paraqitur një listë të shkurtër për menaxherët që të zgjedhin. Përveç Nathan Ake nga Bournemouth dhe Tyrone Mings nga Aston Villa, është edhe Alessio Romagnoli, kapiteni i Milanit që tërhoqi interesin e trajnerit të Djajve të Kuq.

Solskjaer: "Decisione giusta cedere Lukaku e Sanchez" - Corriere ...

Eshtë ESPN ajo që shkruan se klubi i “Old Trafford” ka identifikuar tre mbrojtës që mund të bashkoheshin me Harry Maguire sezonin e ardhshëm.

United could land Nathan Ake in a cut-price deal this summer

Nathan Ake

United kanë qenë admirues afatgjatë e holandezit – por edhe Chelsea dhe Manchester City janë të interesuar. Ai ka bërë 27 paraqitje në Premier League këtë sezon. Raportohet se Bournemouth është i gatshëm të dëgjojë ofertat për 25-vjeçarin këtë verë, sidomos pasi janë të dëshpëruar për të arkëtuar pasi u goditën fort nga koronavirusi. Kuptohet që ai vlerësohet nga klubi rreth 40 milion sterlina. Solskjaer pati një bisedë pas lojës me Ake pas fitores 5-2 të United ndaj Bournemouth. Dhe tifozët janë të bindur që trajneri i Djajve të Kuq i tha atij që i duhej një qendërmbrojtës me këmbë të majtë.

Tyrone Mings joined Aston Villa from Bournemouth last year

Tyrone Mings

Një tjetër mundësi për Solskjaer besohet të jetë mbrojtësi Aston Villa Mings. Villans pagoi 20 milion sterlina për të nënshkruar 27-vjeçarin nga Bournemouth verën e kaluar. Ai ka bërë 31 paraqitje në të gjitha garat për ekipin e Dean Smith. Por me Aston Villa në zonën e ftohtë, Mings mund të tundohet për të ikur.

Alessio Romagnoli could pair up with Harry Maguire next season

Alessio Romagnoli

E fundit, por jo më pak e rëndësishëm, kapiteni i Milanit, Romagnoli. Manchester United u interesua shumë për italianin në 2018 dhe më pas përsëri në verën e vitit 2019. Mund të jetë hera e tretë me fat për Djajtë e Kuq, pasi ata kërkojnë ta tërheqin nga Milani.

Mbrojtësi është nën kontratë me klubin deri në vitin 2022, por mund të mos rinovojë për t’u larguar që këtë verë, edhe pse duhen të paktën 50 milionë euro. Edhe Atletico Madrid është interesuar gjithashtu.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

City i pandalshëm edhe në Champions League

Manchester City është me një këmbë në fazën çerekfinale të UEFA Champions League, pasi ka mposhtur Borussia Monchengladbach në ndeshjen e parë me shifrat...

Presidenti i Dritës vjen me një reagim pasi u mposhtën sot në Prishtinë

Drita ka pësuar një humbje të hidhur e treta rresht përballë Prishtinës, por duket se kjo e fundit ishte më e hidhura.

Recent Comments