No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Tovërlani; Vështirë ta motivosh ekipin kur s'ke ambicie!

Tovërlani; Vështirë ta motivosh ekipin kur s’ke ambicie!

Kryetrajneri i KF Feronikelit, Afrim Tovërlani, ka folur pas disfatës të cilën e regjistruan futbollistët e tij në udhëtim te Drita (2-1). Ai ka vlerësuar se është shumë e vështirë të motivohet një ekip tërësisht pa ambicie, ndërkohë që u dha mundësinë disa futbollistëve të rinj.

“Është fundi i kampionatit dhe është e vështirë të motivosh ekipin pa ambicje. Po tentoj t’i provojë disa lojtarë që nuk kishin minutash të madhe për të pasur një pasqyrë më të pastër për ediconin e ri”, theksoi fillimisht Tovërlani për “Super Sport Kosova”.

Largimi i Bojkut? “Ka pasur një lëndim, është ankuar edhe në pjesën e parë dhe nuk kam dashur të rrezikojë me të”.

Penalltia? “Nga pozita ime ku isha edhe pse larg, por mendoj që ishte penallti e lehtë”, përfundoj ‘Toki’.

Feronikeli me shumë mundësi do ta mbyll këtë edicion në pozitën e katërt të renditjes tabelare.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments