No menu items!
Ballina KRYESORE Reagimi i mesnatës i Dritës; Godet Prishtinën!

Reagimi i mesnatës i Dritës; Godet Prishtinën!

Drita ka reaguar pas shkatërrimit të zhveshtoreve të saj nga ana e futbollistëve të Prishtinës sot pas ndeshjes me Gjilanin.

Përmes një reagimi të gjatë, Drita fillimisht ka dënuar aktin brutal të Policisë së Kosovës pas ndeshjes. Gjithashtu, Drita ka ngritur zërin edhe kundër Prishtinës, e cila sipas klubit gjilanas, ka demoluar zhveshtoren e bardhekaltërve.

Për këtë, Drita do t’iu drejtohet organeve kompetente pranë Federatës së Futbollit të Kosovës.

“Nje ngjarje e pazakontë dhe jo sportive ka ndodhur sot ne ndeshjen dhe pas ndeshjes Gjilani-Prishtina ne cila u zhvillua në kuader te javes se 29 te Ipko Superliges se Kosoves. Ajo qka ndodhi në fushë nuk i shërben askujt dhe nuk na dërgon askund, ku ne si klub morëm lajmin se ka pasur lëndimeve te aktereve te ndeshjes. Klubi jonë eshte kunder qdo dhune dhe cdo veprimi josportive qe ndodhe ne terenet e sportit ne kete raste ne fushat e futbollit.

Ajo qka na duhet me se paku eshte edhe prishja e raporteve ne mes udheqeseve te klubeve e cila mund te vjen nga njerzit jo profesional qe gjinden neper kryesite e klubeve, udheheqes te ekipeve e sidomos ju sportistë; prishja, demolimi, shkaterimi I dhomave te zhveshjes te cilat per shume vite na kane munguar eshte gjeja me e ulet qe vepron nje ekip dhe nje sportistë.

*Por cka ndodhi sot:

Sot diku rreth 30 min pas perfundimit te ndeshjes jashtë stadiumit apo me saktësisht ne parkingun e stadiumit, zyrtari i klubit FC Prishtina ka ofenduar me fjalet me te pista Drejtorin sportive te Klubit tone z.Valon Zymeri dhe ate e gjitha kjo ndodhi para zyrtareve te policise te cilet e kane pare nga afer dhe jane duke u marr me rastin.

Gjithashtu pas largimit te ekipit musafir FC Prishtina nga stadium i qytetit kemi vrejtur qe dhoma ezhveshjes se klubit tone eshte demoluar totalisht duke shkatrruar gjithcka qe kishte brenda, duke thyer dritaret e kesaj dhome te cilen e shfrytzon ekipi musafir ne momentin qe ekipi i Gjilanit ka ndeshje gjithashtu dhe e kunderta kur ne kemi ndeshje dhoma e zhveshjes se ekipit te Gjilanit shfrytzohet nga musafiret tane. Per kete raste ne do te njoftojm Federaten e Futbollit te Kosoves si dhe organet kompetente”, shkruan Drita.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pirlo: Interi vetëm pikë ka më shumë se Juventusi! Spezia? Ishim të lodhur

Juventusi fitoi dje kundër Spezia me rezultatin 3-0 dhe në pamje të parë mund të duket një fitore e lehtë, por nuk...

Flet Aro Muriq: Nuk jam ndjerë mirë për 11 golat e pësuar, është mirë të mësoj disa gjëra

Pas një kohe me skuadra që nuk i ofronin minutazh të rregullt, Arijanet Muriq e ka gjetur veten te skuadra elitare holandeze, Willem II. Portieri...

Ahmeti flet për përballjen e nxehtë me Prishtinën: Edhe një pikë nuk është keq!

Stinori pranverorë në Superligën e Kosovës në futboll po duket shumë më i nxehtë sesa është parashikuar. Lufta si për titull ashtu edhe për ekzistencë...

Ferizaj në krizë të thellë, paralajmëron mundësinë e tërheqjes nga garat

Ferizaj është në gjendje shumë të vështirë financiare. Klubi i madh kosovar aktualisht ndodhet në Ligën e Parë, por është në një...

Recent Comments