No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ragnick do Milot Rashicën tek Milani

Ragnick do Milot Rashicën tek Milani

Sipas “Gazzetta dello Sport”, përveç Shick, Milani po ndjek edhe Milot Rashicën për sulmin, i cili ka lindur më 1996 në Kosovë dhe është nën kontratë me Werder Bremen. Për ta marrë atë nevojiten 20 milionë euro, aq sa është klauzola e lirimit të tij nga klubi gjerman.

Mësohet se Ralf Rangnick e ka identifikuar Rashicën si një nga lojtarët e duhur, për ta marrë sa më shpejt në Milano. 24-vjeçari është sulmues i krahut të djathtë, me të kaluar në “Eredivisie”, ndërsa është dalluar gjatë sezonit të fundit me Werder Bremen. Ai ishte një nga më të mirët, nëse jo më i miri i një skuadre që rrezikoi zbritjen nga Bundesliga deri para disa ditësh.

Rashica është ndjekur prej kohësh edhe nga Napoli, që mendon ta blejë këtë verë si zëvendësues të Callejon. Sidoqoftë, Rangnick e njeh shumë mirë dhe, nëse do të sugjerojë blerjen e tij te Gazidis, atëherë klubi me siguri do të lëvizë. A do të jenë të mjaftueshëm 8 gola dhe 7 asiste në 28 ndeshje? Mbetet të shihet, teksa kjo është “paja” e Milot Rashicës në kampionatin e sapopërfunduar gjerman, për ta bindur Milanin.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments