No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Pellegrini rikthehet në Spanjë, firmos për 3 vite me klubin e La...

Pellegrini rikthehet në Spanjë, firmos për 3 vite me klubin e La Liga-s

Është zyrtare. Manuel Pellegrini do të jetë trajneri i ri i Real Betis nga sezoni i ardhshëm. Kjo u njoftua sot nga klubi bardhëjeshil, i cili saktësoi se trajneri i ri do të nënshkruajë një kontratë deri në vitin 2023, pas marrëveshjes së arritur në distancë mes palëve: “Real Betis ia beson skuadrën një trajneri të nivelit të lartë dhe me prestigj të madh ndërkombëtar për sezonin e ardhshëm. Me të synojmë ta ngremë nivelin e performancës së ekipit të parë, ndaj kemi dakordësuar një projekt 3-vjeçar”. Kujtojmë se më parë, trajneri nga Kili ka drejtuar skuadra të tilla si San Lorenzo, River Plate, Villarreal, Real Madrid, Málaga, Manchester City, Hebei China Fortune dhe West Ham United.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments