No menu items!
Ballina KRYESORE Nuhiu: Dua ta mbajmë këtë periudhë të mirë

Nuhiu: Dua ta mbajmë këtë periudhë të mirë

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu pas fitores së sotme kundër Feronikelit, 2:1, tha se i vjen mirë për serinë e fitoreve të skuadrës së tij.

“Më vjen mirë për fitoren, uroj futbollistët. Dua të mbajmë periudhën e mirë që kemi, dhe e di që na pret një ndeshje e vështirë të dielën”, tha fillimisht Nuhiu në SSK.

“Na mungojë goli i qetësisë në pjesën e parë, por më vjen mirë që pas golit të barazimit reaguam mirë”.

Lëndimi i Rexhës? “Me Rexhën nuk kam biseduar dhe nuk di çfarë të them”.

Mungesa e Lecit? “Vendimi për mos aktivizim sot është marr nga kryesia, ai sot nuk ishte në plane dhe shpresojë të merret vendim sa më parë nga klubi për të”.

Me fitore, Drita tashmë ka pesë pikë më shumë se përcjellësi i parë, Ballkani.

Kurse, Feronikeli mbetet në pozitën e pestë, pa ambicie këtë vit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Beni Simitçiu: Futsalli kosovar ka të ardhme premtuese

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës dhe trajneri i një prej skuadrave më të mëdha të futsallit në Çeki, Sparta, Beni Simitçiu, është intervistuar...

Trajneri që shpalli Prishtinën kampion tregon momentin më të vështirë në kampionat

Trajneri që shpalli Prishtinën kampione të Kosovës në futboll pas tetë vjetësh, Zekirija Ramadani, e vlerëson këtë titull si njërin ndër më...

Grumbullimi i parë i Kosovës A te femrat

Sot (e hënë) pasdite është bërë grumbullimi i parë i Kosovës A në konkurrencën e femrave. Takimi ishte më shumë informativ dhe...

Partizani madhështor thyen Teutën në Durrës, Mazrekaj hesht Tiranën

Është mbyllur java e 34-të në Superioren e Shqipërisë. Ndeshja kryesore është zhvilluar në “Niko Dovana”, aty ku Partizani...

Recent Comments