No menu items!
Ballina KRYESORE KAMPIONI NË FUQI SFIDON LIDERIN

KAMPIONI NË FUQI SFIDON LIDERIN

Skuadra kryesuese e IPKO Superligës në Kosovë, Drita do të zbresë sot në fushë për të luajtur sfidën e vlefshme për javën e 29 të kampionatit, në të cilën kalendari i ka vënë përballë kampionin në fuqi, Feronikelin.

Gara është futur në fazën më vendimtare dhe skuadrat tani i bëjnë llogaritë me laps e letër, ndërsa gjilanasit do të kërkojnë suksesin e tetë radhazi në kampionat, për të konsoliduar pozitat në krye të renditjes, me 5 pikë larg Ballkanit që është ndjekësja më e afërt.

Drita po kalon një formë mjaft të mirë këto kohë dhe kryeson me meritë kampionatin, ku edhe është favoritja kryesore për të ngritur titullin kampion në fund, ndërsa Feronikeli luan pa pretendime, pasi është larg zonës europiane dhe asaj të rënies.

Flamurtari do të ketë një sfidë mjaft të lehtë në shtëpi, ku do të presë Dukagjinin e rënë tashmë në ligën e parë, me synimin për të marrë 3 pikët dhe për të qëndruar larg zonës së ftohtë të renditjes.

Kuqezinjtë bashkë me Drenicën e Trepçën ’89 do të duelojnë deri në fund për të shmangur rënien, ndërsa edhe skuadra nga Mitrovica do të zbresë në fushë pasditen e sotme për t’u ndeshur me Vushtrrinë, ku fitorja është një detyrim.

Të tre sfidat do të startojnë në orën 17:00 dhe do të transmetohen live dhe ekskluzivisht në ekranin e Supersport, bashkë me prononcimet e trajnerëve në përfundim të ndeshjeve.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Joshua provokon Fury: E pres në duel, ai e di që unë jam “shefi”

Boksieri britanik Anthony Joshua, kampion bote në peshën e rëndë (kategoritë IBF, WBA e WBO) u shpreh se është i gatshëm të duelojë kudo...

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Telashe të mëdha për Boateng; po hetohet se dhunoi ish-të dashurën, e cila u vetëvra më pas

Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria Publike e Mynihut për plagosje të Kasia Lenhardt, ish-të dashurës së tij, e cila bëri vetëvrasje dy javë...

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Recent Comments