No menu items!
Ballina KRYESORE Drita i afrohet titullit, Vushtrria trondit Trepçën ‘89

Drita i afrohet titullit, Vushtrria trondit Trepçën ‘89

Drita ka fituar derbin me kampionin aktual Feronikeli me rezultat 2:1. Klubi nga Gjilani me këtë fitore ka bërë një tjetër hap të madh drejt titullit të kampionit.

Golat e fitores për vendësit i shënuan Erion Vucaj dhe Fidan Gerbeshi nga një penallti në pjesen e dytë. Ndërsa golin për Niklin e shënoi Besmir Bojku.
Me këtë fitore Drita renditet në pozitën e parë me 64 pikë.

Flamurtari triumfoi në spektaklin e golave në shtëpi ndaj Dukagjinit, ekipi të cilin e mposhti me shifrat 4:3.

Ndërsa, Trepça ’89 është ndalur në barazim 1:1 në shtëpi nga Vushtrria.

Pas këtyre rezultateve, Drita mban kryesimin e tabelës me 64 pikë, 5 më shumë sesa vendi i dytë, që mbahet nga Ballkani.

Kurse, Feronikeli mbetet në pozitën e pestë me 44 pikë.

Flamurtari tash ngjitet në vendin e gjashtë me 40 pikë, kurse Trepça ’89 ka 35 pikë në pozitën e nëntë.

Me këto tri ndeshje që u zhvilluan sot përfundoi xhiroja e 29-të e Superligës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Zidane nuk e do në ekip, Reali vendos çmimin e Gareth Bale!

Gareth Bale dhe Zinedine Zidane kanë një marrëdhënie aspak të mirë dhe diçka të tillë e konfirmojnë së fundmi edhe mediat spanjolle. Këto të...

De Bruyne rrëfen pikën më të ulët në karrierë: Këtë gjë nuk prisja kurrë!

Kevin De Bruyne ka dhënë një rrëfim të gjatë së fundmi në një intervistë për një nga mediat angleze dhe...

Ibrahimovic do të luajë kundër Kosovës

Sipas mediave lokale suedeze, ylli i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, pritet të rikthehet në Kombëtare cka do të thotë se në fund të...

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

Recent Comments